8 posty(ów) • • •
Reklama Reklama Reklama Reklama Reklama Reklama
Strona główna DEZYNFEKCJA, DEZYNSEKCJA, DERATYZACJA Korozja biologiczna drewna Korozja biologiczna - tzw. korniki czyli szkodniki (owady) techniczne drewna Metody zwalczania szkodników technicznych drewna Zagadnienia dotyczące ISPM nr 15 - INTERNATIONAL STANDARDS FOR PHYTOSANITARY MEASURES Jakie gazy wolno używać - starsze posty do 2014 roku FOSFOROWODÓR

FOSFOROWODÓR

Regulamin forum

Zanim zadasz pytanie prosimy o zapoznanie się z treścią forum. Wiele kwestii zostało już poruszonych.

UNREAD_POST 29 Lis 2009, 04:50
A.R.Karwowski Awatar użytkownika
ranga: SPECJALISTA DDD

Miejscowość: GOSTYNIN

Fosforowodór w przeciwieństwie do bromku metylu jest gazem dopuszczonym do obrotu w Polsce. Jest to bezbarwny i bezwonny gaz uzyskujacy zapach czosku , kabrbidu ,poprzez zanieczyszczenia szczególnie difosfinę (nietrwały związek chemiczny o wzorze P2H4 ).Stosuje się go jako insektycyd do gazowania szkodników zbożowych, do fumigacji pustych silosów i magazynów. Fosforowodór (PH3) jest bardzo toksycznym i lotnym gazem, powoduje korozje metali szczególnie miedzi, ze wzgledu na swoja toksycznosc nie jest dopuszczony do wolnego obrotu, mogą go stosowac jedynie przeszkolone i uprawnioe ekipy.W stężeniu 0,1-0,2% objętości powietrza wdychanego powoduje śmierć z powodu obrzeku płuc w ciągu ok 10 min. Ciekawym zastosowaniem fosforowodoru jest walka ze szkodnikami drewna , nawet norma ISPM15 wg IPPC okresla ten gaz jako bardzo skuteczy do walki ze szpuszelem pospolitym czy kołatkami.Z praktyki zawodowej moge dodać że sam PH3 nie zwalczy szkodników drewna ale w połaczeniu z innymi gazami zwiekszającymi jeszcze bardziej jego lotnosc daje porządane efekty.Podaczas stosowania PH3 nie wolno zapominac ze jest to gaz łatwopalny i wybuchowy.

UNREAD_POST 29 Lis 2009, 16:32
browarek ranga: Nowy na forum

gdzie moge nabyc ten gaz...? czy przy zakaupie fosforowodoru dystrybutor bedzie chcial zobaczyc moje zezwolenie?

UNREAD_POST 29 Lis 2009, 21:11
jacekpoznan ranga: Nowy na forum

rowniez chcialbym nabyc taki gaz, lecz nie mam pojecia gdzie i czy go sam kupie nie majac uprawnien na uzywanie go...popieram pytania mojego przedmowcy. Pozdrawiam

UNREAD_POST 29 Lis 2009, 22:41
krzysztof148 ranga: Nowy na forum

Panowie mam dla was niestety zla wiadomosc. Nie ma szans zeby kupic Fosforowodór lub jakis inny gaz nie okazujac legitymacji nauczyciela chemii lub pracownika danej firmy zajmujacej sie czyms w czym stosuje sie wyzej wymieniony gaz. poza tym oczywiscie osoba chcaca kupic jakas substancje chemiczna musze dodatkowo okazac certyfikat kursu lub legitymacje uprawniajaca do stosowania gazow.

UNREAD_POST 30 Lis 2009, 00:53
A.R.Karwowski Awatar użytkownika
ranga: SPECJALISTA DDD

Miejscowość: GOSTYNIN

Uprawnienia do zakupu tej klasy gazów są na szczęście wydawane nie wszystkim , trzeba z wynikiem zadowalającym zdać egzamin przed komisją.Oczywiście wcześniej trzeb zdobyć odpowiednia wiedzę na szkoleniach.Wyobraźcie sobie co by było gdyby każdy ( np. terrorysta!!!) mógł kupić sobie taką truciznę. Firmy handlujące takimi preparatami wymagają okazania się takimi uprawnieniami.

UNREAD_POST 18 Sie 2011, 18:56
damianek17284 ranga: Bywa na forum

dlaczego trzeba miec uprawnienia na posiadanie takiego gazu ?

UNREAD_POST 03 Cze 2014, 10:15
Adrian34

jezeli trzeba miec uprawnienia do zakupu takiego gazu wiec chyba musi być niebezpieczny dla nas-ludzi, tak????

UNREAD_POST 06 Cze 2014, 14:29
Krzysiek ranga: Moderator

Miejscowość: Gostynin

damianek17284 napisał(a):
dlaczego trzeba miec uprawnienia na posiadanie takiego gazu ?

PH3
Bardzo toksyczny dla owadów, ludzi i zwierząt domowych.
Pytania czy mogę kupić ale nie mam uprawnień są bezcelowe. Używany tylko przez wyspecjalizowane ekipy DDD lub osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Zwalczanie szkodników technicznych drewna. Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja. Usługi specjalistyczne. Więcej informacji: www.carsekt.eu

Powróć do Jakie gazy wolno używać - starsze posty do 2014 roku

Muzeum Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
Grupa DDD

Carsekt - Dezynsekcja, zwalczanie szkodnikow drewna, fumigacja

ZOSTAW KOMENTARZ: