Zwalczanie- Pluskwa domowa w bloku

Kurama
ranga: Nowy na forum

Zwalczanie- Pluskwa domowa w bloku

Nieprzeczytany post autor: Kurama » 27 kwie 2017, 08:56

Witam,

Mam pytanie odnośnie środków chemicznych używanych do zwalczania Pluskwy Domowej.

Mieszkam w 11 piętrowym bloku i ostatnio mamy problem z pluskwami, strasznie upierdliwe robale i jeszcze gryzą kiedy człowiek smacznie śpi.
Nasz dyrektor bloku stwierdził ze na czas oprysku na to świństwo wszyscy możemy zostać w swoich mieszkaniach. Wydaje mi się to trochę dziwne z racji środków chemicznych jakie będą używane wiec wole zapytać się ekspertów w tej dziedzinie.

Moja żona jest w 3 miesiącu ciąży jak te środki mogą na nią wpływać jeżeli chodzi o wdychanie???
I jeszcze jedno mam też psiaka co w przypadku gdyby polizał taką substancje???

Według zapewnień naszego dyrektora nic nie powinno się stać ale wole WAS o to dopytać.

Z góry wielskie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Edyta
ranga: Specjalista Firmy Carsekt

Re: Zwalczanie- Pluskwa domowa w bloku

Nieprzeczytany post autor: Edyta » 27 kwie 2017, 13:29

Hmm to jest trochę ciężki temat, gdyż preparaty do zwalczania pluskiew są jednak środkami chemicznymi. Radziłabym na czas trwania usługi i kilka godzin po niej nie przebywać w środku kobiecie ciężarnej. Są to w pełni środki bezpieczne jednak w takich sytuacjach trzeba zachować szczególną ostrożność. Piesek również może wrócić do domu po usłudze :D

Kurama

Nieprzeczytany post autor: Kurama » 04 maja 2017, 10:48

Hej

Edyta dzięki za ostrzeżenie. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowałem się zabrać żonę i psiaka z mieszkania.

Musze też stwierdzić że problem nie został pomyślnie rozwiązany. Z tego co wiem cały blok powinien zostać odpluskwiony a ludzie jak to ludzie nie wyrazili zgody. Więc w jednej części przeprowadzono oprysk a w drugiej nie.
Więc jeżeli dobrze myślę to pluskwa znowu zaatakuje.

Czy są jakieś metody zabezpieczenia mieszkania przed pluskwą? Czy są jakieś naturalne bariery dla PLUSKWY DOMOWEJ ?
Jeszcze jedno czy pluskwa może być związana z obecnością zsypu? Dyrektor naszego osiedla chce zlikwidować zsyp i stwierdził że to zakończy problem z Pluskwami i Karaluchami w bloku.
Czy ma racje????

Edyta
ranga: Specjalista Firmy Carsekt

Nieprzeczytany post autor: Edyta » 07 maja 2017, 16:19

Jeśli chodzi o zsyp i karaluchy pewnie pomoże w jakimś stopniu. Z pluskwami raczej nie. Nie są to osobniki które same wędrują. Przenoszą się na kimś lub na czymś. Nie jest też tak że jak ma Pan to i sąsiedzi mają. Co innego karaluchy rozchodzą się gdzie tylko mogą.

Aneta

Nieprzeczytany post autor: Aneta » 03 sie 2017, 14:41

Czytam i nie wierzę, czy naprawdę w dzisiejszych czasach pojawiają się jeszcze pluskwy? co można robić żeby ustrzec się przed tymi szkodnikami, i ewentualnie jak z nimi walczyć?

Aneta

Nieprzeczytany post autor: Aneta » 04 sie 2017, 09:21

dobrze byłoby wiedzieć więcej na temat jak walczyć z takimi szkodnikami

Aneta

Nieprzeczytany post autor: Aneta » 11 sie 2017, 11:27

jakie jeszcze szkodniki mogą nam zagrażać i jak z nimi walczyć?

Aneta

Nieprzeczytany post autor: Aneta » 25 sie 2017, 11:54

proszę o informacje na temat szkodników w dzisiejszych czasach i metodach ich zwalczania

Aneta

Nieprzeczytany post autor: Aneta » 08 wrz 2017, 13:36

jak zwalczać szkodniki w domach???

nycek000

Nieprzeczytany post autor: nycek000 » 12 wrz 2017, 09:03

Sprzątać dom!!! :twisted: :twisted: :twisted:

wera435

Nieprzeczytany post autor: wera435 » 14 lis 2017, 00:24

Witam
Chciała bym dowiedzieć się o usuwanie tych strasznych szkodników. Mam 2 miesięczne dziecko i psa. Wsumie gdzie nie zadzwonię i nie spytam o szkodliwość środków usłyszę co innego raz ze nie jest to szkodliwe po wyschnięciu tylko że na czas wykonywania trzeba wyjsc, że nawet przy oprysku nie jest szkodliwe i nie muszę opuszczać domu ale za to pies musi na dwa dni opuścić dom, albo że nie podejmą się czegoś takiego przy tak małym dziecku bo chcą spać spokojnie, itp. Nie wiem co mam już robić żeby było skutecznie i bezpiecznie a tak dalej żyć z nimi nie da rady...

Wróć do „Pluskwy i ich zwalczanie”